İçeriğe geç

GÖL PINARLARLA BESLENİR.

30 Ağustos 2015

Mutlaka gitmem gereken bir ziyaretti. Eskiye dayalı hukukumuz dost meclislerinde beraberliğimiz daha da önemlisi onun sahibi olduğu bir iş de de az da olsa ortaklaşa çalışmalarımız vardı.

 

Gitmem gereken meclis Bir hayli kalabalıktı ama farkedilmeyecek gibi değildi, bilhassa gelen giden göz ucuyla taranıyor akla not ediliyordu. Davetliler kuyruk olmuş ev sahibini selamlamak için. Davetlilerde de kendini göstermek çabası var ev sahipleri kadar onlarda aynı kaygıyı taşıyorlar.

 

Seremoni bittikten sonra herkes rahatlamıştı ayrılan yere geçerken eş dost tanıdık kimselerle selamlaşıyor tokalaşıyor hal hatır sorarken bir diğeri gülümserken o tarafa yöneliyor ona doğru giderken bir başkası önüne geçiyor ona hatır soruyor ama bekleyene doğru tekrar bir hamle yapıyorsunuz nihayet tokalaştığınızda hatır sormadan bir diğeri söze giriyor.

 

Bu, bu şekilde bir hayli devam ettikten sonra yakın bir tanıdığınızla sohbete başladığınızda normale dönüyorsunuz.

 

Geçelim dedik ve ayrılan yere yürümeye başladığınızda yol verenler geride kalmak isteyenler lütfen deyip yol gösterenlerden bir başka seremoni mi derken onca kalabalıkta yerimize geçtik.

 

Bu tür meclislerde ne kadar çok kimseye selam verip el sıkışırsan o kadar çok hava hesabı yapılır. Ertesi gün acaba basında benden bahsediliyor mu diye gazete ele alınır telaşla dünkü haber aranır. Fotoğraf yoksa da acaba ismi geçmiş mi diye göz satırları tarar. Yok. Bir daha, yok. Sitem zamanı gelmiştir. Nasıl olmaz? Nasıl yazmazlar?

 

Senin hukukunu bilen mi var? Ortaklaşa çalışmanızı kaale alan mı var? Haberi bir vazife gibi görenler ile sıra savanlar bir olmuşlar haberin içine etmişler. Yok.

 

Doğrusu aradım haberde ismimin geçmesini. Bir emek vererek, hiç bir mecburiyetim olmamasına rağmen kendime vazife adderek hazırladım ve aksatmadan işimi yapmaya çalıştım. Marifet iltifata tabidir derler. Yokmuş gibi davranılıyorsa, sıradanmış gibi görülüyorsa, benim ne başımın zoru yapsam nolur yapmasam nolur.

 

Ayaklarınız göl başınız pınar olsun.

 

 

Reklam

From → BASINDAN

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: