İçeriğe geç

NEDİR BU MEMLEKETİN HALİ

17 Ocak 2016

Nedir bu memleketin hali? Bunca terör bunca şehit bunca katliam şeklinde kaza en son şehir içinde bir belediye toplum ulaşım aracı otobüsün 12 kişiyi öldürmesi. Radarla sürat kontrolü yapıyoruz sürat felaket diyoruz şehir içinde kaza 12 ölü yaralılar sakat mı kalır, onlarda ağır yaralı olup akıbetleri Allah korusun ne olur hiç üzerinde durulmuyor yani kalan sağlar konuşulmuyor. Bu memleketin neresi emniyetli bu memleketin neresi güvenli, dağı ayrı ovası ayrı yolu ayrı şehir içi caddesi ayrı, havaalanı bile. 

Bunca sıkıntı bunca üzüntü kaza bela ülkemizin idaresini teslim edeceğimiz siyasetçiler Atatürk’ün meclisinde çığırtkanlık yapıyorlar kavga ediyorlar kavga edip içlerini döküyorlar siyasi konuşma yapan ortalığı ayağa kaldırıyor meclis kapatılıp hadi seçim bölgelerinize halkı kandırmaya körü körüne saplanmış millette gelenleri havaalanında yollarda sokaklarda yerlere yatarcasına karşılıyorlar. Ne yapmışlar ne yapacaklar da bu kadar ilgi. Cehaletten başka bir şey değil. Hem de hiç değil.

Eğitim sezonu açıldı ben olsam çocuğumu devlet okuluna vermem diyenlerle nasıl bir şey bu devlete güven kalmamış ne koruma ne güvenme, ne eğitilme, ne iş, ne aş açısından kime güvenelim gemisini kurtaran kaptan düşüncesiyle yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükler meşru hale geldi.

Her okulunu bitiren diplomasını alan resmi kuruma bu resmi kurumlar fabrika mı allah aşkına yapılan iş belli alınacak eleman sayısı belli. Ayrıca verilecek ücret belli bu ücretle geçinmek zor hele çocuk yetiştirmek çok zor onun için ilkokuldan sonra binlerce çocuk orta öğretime gitmiyor. Binlerce öğretmen adayı yıllarca bekletiliyor öyle hale gelmişler ki terörün kucağına bırakılıyor ama allah kerim deyip ölümü göze alıp gidiyorlar. Böyle eğitimden ne hayır gelir. Ülke geleceği için nasıl aydın toplumlar oluşturulur müreffeh toplum yetiştirilir.

Ne tarafından tutsak elimizde kalıyor. Kör topal yarım yamalak nereye kadar gidilebilir.

Üniversitesi ayrı. Yollar yapılıyor alt yapı için dünyanın masrafı yatırımı yapılıyor güzergah değiştiriliyor. Tünel gereksiz olmasına rağmen yapımına başlanıyor yapan firma kimbilir nasılsa işi alıyor sonra zararın neresinden dönülsek kardır deyip işi yarım bırakıyor ar bokuna işe bir başka şekilde devam ediliyor. Bunlar gündeme yansıyanlar ya yansımayanlar yık yap kentsel dönüşüm diye bir şey uydurulmuş yazık bu memleketin paralarına insanlarına evin barkından ediliyorlar kentte neresi dönüşüyor . Sabah saat yedide bir izmir caddesine çıkınız da yolun halini görünüz bu kent yıkıp yapmayla mı dönüşecek yazık hem de çok yazık koyun gibi olmuş güdülüyoruz sürüye katılmasak elden ne gelir ki?

Bir allahın kulu yönetici ya biz nereye gidiyoruz durun bakalım bırakın onu bunu seni beni oturalım şapkamızı önümüze koyalım diyen yok. Bir araya gelmek yok herkes ben bilirim diyor. Televizyonlarda konuşanların hepsi bunları söylüyor laftan ileri gitmiyor. Madem aynı şeyi söylüyor aynı şeyleri biliyoruz neden yapmıyoruz kim yaptırmıyor?

Biz nasıl korunacağız? Adı çelik yelek o dahi kurşun geçiriyor. Korumuyor. 

Reklam

From → BASINDAN

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: