İçeriğe geç

DÜNYA DÜNYA MANİKİ DÜNYA…

19 Ocak 2015

Kara düşüncelerin karabasan gibi çöktüğü, karaların kapkarasında çarelerin biçare kaldığı, umutların karalar içinde kaybolduğu, ümidin kesilip kara kara aktığı, ellerin çaresiz, bacakların dermansız kalıp dizlerin bağının çözüldüğü, dilin susup ağızın kilit olduğu, gözlerin kısık mı kısık bakmağa zorlandığı, aklın gelip gittiği karamsar düşüncelerin beyinde fink attığı, düşüncesizliklerin ring yaptığı, yanlış kararların alındığında; sakinleşip aklı selim ile karar verilmesinin zamanda acele edilmemesinin gerektiği gündü. DÜN

Herkes susmuş çıt yok, sinek vızıltısı ama o da uçmuyor sehpada ki şekerlerin üzerinde, kalemin kağıt üzerinde ki gezinti sesi. O esnada herkes susmuş sessizlik suspustu.Tedirgin yüzlerin gerginliğini çatık kaşların gözlerin üzerinde düz bir hat alır gibi yayıldığı sevinçlerin, şaşkınlık, korku, umut, hayretlerin ifade olup okunduğu yüzler. Kararların kararsızlıkla pekiştiği, ben bilirlerin kesiştiği, kararsızlıkların dünyası; kimi yazıyor kimi siliyor, kimi yapıyor diğeri yıkıyor, giden kimilerinin yerini gelenler alıyor. Bir şeyler oluyor gibi gözüksede tümden bakıldığında bütüne dair hiçbir şeylerin kayda değer olmadığı bir düzen. BUGÜN.

Karınca insanlar arada aslan kesilenler, nefesi kesilenlerin yanında nefes nefese kalanlar, tarih akıp giderken, yıllar yılları koşalarken, eskilere dair hatırlananlar boşlukta, askıdaymış gibi uçanlar, koşanlar, kaçanlar. Kaçanların umut, kalanların mabut, kaybolanların mahzun, koşanların yorgun, uçanların haldun olduğunda; herkesin yerinde saydığını, durağan potansiyellerin beklendiğini, bir türlü harekete geçemeyen tembelliklerin ağaç altı gölgelere asılan hamaklara yayıldığında. Kinetiklerin sürdürebilir enerji dendiği geri dönüşümlerin yenilenebilir isminin verildiği avutmacalarında, dünyanın altını üstüne getirip servis yaptığımızda, kendi kendini yiyen kuyruğunu yutmaya çalışan aç piton gibi insanlığın yok olmaya yaklaştığı bir düzene çalışma dendiğinde, dur kelimesinin trafik tabelası olduğu dünyada: Geçlerin yeşille sembolleştiği, küfürlerin literatürü kırmızıya sevimsiz takıldığımız, sarıda ki sabırsızlığımız, renklere bağımlılığımızı kehanetlerle açığa çıkardığımız, ruh hallerimizi fallara konu yaptığımız, geleceğimizi bir fincana sığdırdığımız. YARIN.

DÜN, yapılanlar yıkıla yıkıla, yapıla yapıla, bugüne gelen ketum, meçhul dünya.
BUGÜN, bir yandan yapmaya diğer yandan yıkmaya çalıştığımız yap boz dünya.
YARIN, çok az da olsa elde kalanları taşıyacağımızı yüklendiğimiz, taşınanların yitip gideceği yorgun, yetim, dünya.

Topuna yalan dünya deyip her şeye boş verdiğimizde; şarkılar üzerine kurulmuş dünyamızı göz yaşlarımızla yıktığımız dünya.

Reklam

From → BASINDAN

One Comment
  1. alperana.com has potential, you can make your page go viral
    easily using one tricky method. Just type in google:
    Isud’s Method To Go Viral

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: